| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de vreo saptamana am senzatia de corp strain in gat, nu tare, dar e destul de jenanta, am fost la medicul de familie care imi dadu un spray pentru gat, pe care l-am terminat, tot asa a fost, am fost la urgente, mi-au dat medicamente, tot aceeasi senzatie o am acum.Problema este ca ambii parinti ai mei fumeaza si vrand, nevrand le inspir lor fumul (practic fumez pasiv).Nu sunt fumator, am 16 ani si maxim 5 tigari am 'fumat' in viata mea sa vad cum e.De o saptamana stau cu senzatia asta enervanta in gat, ce pareri aveti? Posibil sa am cancer la gat/laringe/esofag/tiroida/faringe/bucal? Am o stare relativ depresiva cand ma gandesc ca as putea avea asa ceva.
Obosit nu sunt, pierdere in greutate n-am, noduli sau alte simptome ce sunt asociate cu cancerul, n-am, doar senzatia asta de obiect blocat in gat.
Sa fac un consult la un medic ORL?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și eu am avut asa ceva.
Cel mai probabil ai ceva în gat, care a rămas blocat. Mie îmi rămăsese și abia după câteva zile am putut să-l dau afara.
Încearcă să-l dai afara.
Știu ce spun, pentru ca mie îmi rămăsese și o scobitoare în gât. =) Era sa mor. După un timp respiram cu greu. Am fost la ORL, mi-au dat medicamente, dar foarte costisitoare, și care cred ca oricum nu ma ajutau. Nu le-am scos, ci am încercat mai departe sa fac cumva sa scap de acea scobitoare.
Eram epic când îmi făceam sa stea gatul într-o parte si în alta. rolling on the floor
Scobitoarea mi-a rămas în timp ce beam un suc la doza.
E amuzant pe moment, dar în același timp și al naibii de enervant.
Însănătoșire grabnică!

| Sebastian1337 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa zic, am doar flegme urate cand scuip, o sa merg probabil la un medic ORL-ist.