| Răcoare_Iulian_1999 a întrebat:

De vreo saptamana intr-una ma tot mananca pielea ingrozitor si ma scarpin pana ce imi da sanagele si parca mi se umfla acel loc unde imi ies ca niste bube.De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Acele bube pot fi boli diferite, de aceea trebuie sa mergi la medic.
Eu cred ca acele bube daca nu-s de la tantari sunt urticarie si ai o alergie la ceva...nu trec decat cu regim si cu antihistaminice.
Medicul de familie te poate indruma.
Poate de asemenea sa fie o cauza dermato ceva, dar de obicei bubitele mici si multe care te mananca intruna de la alergie sunt.