| ZbarMario a întrebat:

Salut,din ce cauza după ce alerg puțin obosesc foarte repede și respir greu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic sa te consulte, noi nu avem de unde sa stim de ce.

| Frank51 a răspuns:

Pentru că îți creste ritmul cardiac, plămânii încep să fie hiperventilati prea repede. Poate să fie din cauză că ești o persoană care nu face activitate fizică, sau poate să fie o problemă pulmonară.

| ZbarMario explică (pentru Frank51):

Multumesc! Fac sala, dar acolo nu am problema asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fa mai întâi încălzirea și apoi aleargă, dar pe o pista ar fi mai ok sau pe u drum cât mai drept și puțin populat. Poate suferi de agorafobie, anxietate si de aia, altfel nu găsesc explicația de ce la sala nu ai nimic și în aer liber obosești repede, clar cu plămânii nu ai probleme altfel aveai și la sala, poate e ceva pe fond psihologic. Schimba ruta și vezi sa faci încălzirea și sa ai Încălțămintea potrivita.

| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns:

Cel mai probabil ori piciorul plat e devina ori niște limitări fizice care le-ai căpătat în timp din nu știu ce cauza, nu neapărat începând te la naștere sau de când erai mic. Sau probleme de sănătate orice e posibil, știi sigur dacă te duci la mai mulți specialisti.

| PRaPRa a răspuns:

Sala nu este sport, doar o amageala.
Incearca inot, alergat, alergat la deal chiar si plimbarile sunt mai bune decat sala.

| angelinamarc a răspuns:

Fumezi? Daca da ar trebui sa te lasi de fumat