| Reghqen a întrebat:

Salut,
Duminică am fost la mare de la ora 11-12 până la 20:30 și azi a început să se umfle capul. adică când pun mâna pe cap se simte că e umflat și are și niște coji. Ma ustura fruntea și capul, spatele și puțin umerii.
Când eram la mare am stat tot timpul la soare și m-am dat doar cu bronzant, cu ăla de protecție nu.
Ce trebuie să fac să-mi treacă capul umflat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MaryMaria333 a răspuns:

Ai stat in soare prea mult si fara cv crema de protectie. Si sa nu cumva sa fi facut insolatie. Sfatul meu e sa nu mai stai niciodata atat si daca tot iti place sa stai.ia cv protectie solara. Inca te simti rau? Mergi la doctor cat mai repede, nu astepta!
Toate cele bune!