| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Dupa dus, cand parul e ud, e bine sa l pieptani? sau trebuie dupa ce se usuca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut.
Este recomandat sa astepti sa se usuce happy.
Bafta!happy

| Addaa1998 a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa te piepteni pe par si cand este ud deoarece se usuc mai usor intre timp ce te usuci cu uscatorul de par! Dar si dupa!
Bafta!

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.Este mai bine sa il pieptani dupa ce se usuca, deoarece il pieptani mult mai usor, iar daca iti pieptani parul atunci cand este ud, ti se rup fire de par.Eu nu cred ca vrei sa ti se rupa fire de par! Asa ca mai bine asteapta/usuca-l mai intai, iar apoi il pieptani!

| Uza a răspuns:

Cum sa il pieptani cand e uscat? atunci chiar iti faci parul praf.
Toata lumea zice sa nu il pieptani cand e ud ca se rup fire de par si cand e uscat si incurcat? crezi ca atunci nu se rup? ba din contra mai rau! cel mai bine e sa-l pieptani cand e ud, usor, si doar o data si dupa astepti sa se usucewinking

| lorelore a răspuns:

Da e bine sa il piepteni cand e ud.dar cu un piaptan cu dinti foarte mari asa vei avea un par mai des si nu iti va cadea

| SabinaSabina a răspuns:

Stilistul mi-a zis ca nu e bine, trebuie sa astept sa se usuce