| victor238213 a întrebat:

Salut,dupa operatia cu laser ai voie sa stai la Calculator? Cat timp? Si daca cineva stie cum pot trata miopia sa nu ajung la operatie? Am -3, 75 ochiul drept si -3.25 ochiul stang.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ai voie, dar nu imediat, iar pe viitor, tot cu masura vei sta in fata computerului, ca-ti afecteaza si evolueaza miopia.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

În timp, cu masura.

| Iote a răspuns:

Dupa operatia la ochi, nu vei sta imediat la calculator. Fa o pauza. apoi, cu masura.