| anonim_4396 a întrebat:

După purtarea unui aparat dentar din safir sau metalic, voi avea maxilarul mai simetric? Am niște malocluzii dentare cam nasoale și atunci când mă uit în oglindă, am impresia că am maxilarul puțin asimetric. Îmi voi pune în curând aparat dentar din safir și as vrea să știu dacă își face treaba la fel ca cel metalic. Astept părerile celor care au aparat dentar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Am avut aparat dentar si mi-am reglat muscatura (care era stramba) cu niste elastice pe care ti le dau ei, daca la asta te referi

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Mă refer la corectarea simetriei maxilarului, gen pe aspectul exterior al maxilarului.