| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,e normal ca la 16 ani sa mai am probleme? Adica transpir foarte mult, imi apar cosuri pe fata parca am o mana mai mare ca alta laughing nu stiu.Adica chestiile astea nu trebuia sa se întâmple la 14 ani pubertatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sunt dereglari hormonale. Fa ti niste analize la tiroida, gonade etc

| mudokins78 a răspuns:

Bine ai venit la pubertate bro!

| ancaval a răspuns:

Mergi la endocrinolog. Posibil să fie ceva la glanda tiroidă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la transpirație îți ies coșuri mergi la endocrinolog

| morfeo a răspuns:

Adica la 16 ani te vezi senior sau cum? Inca esti in pubertate si e normal. Poate de la 18+ incepe sa se opreasca. Mai bine treci si pe la dermatolog, poate iti recomanda un gel sau ceva.