| Anonim2003000 a întrebat:

E posibil sa am vreo boala la ochi? Am avut monente in perioada acestui an cand pentru 1 minut 2 vedeam incetosat in partile laterale, cand ma ridicam din pat ma durea capul sau cateodata parca vedeam ceva plutitor si transparent intr-o parte a ochiului. Imi este frica pentru ca acum cateva minute am citit despre aceste simptome si despre ce boli poate cauza!
De o vreme nu am nimic insa acum ceva timp v-am spus ce am patit si mi-e frica sa merg la doctor si sa le spun parintilor deoarece o sa zica ca e vina mea (intr-un fel cred ca este pentru ca stau mult pe calculator).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadalinG99 a răspuns:

Salut! Eu stau foarte mult in fata laptopului iar cand conduc de la lumina ma ustura ochii. Aici iti dai seama ca fiecare isi va da cu parerea iar daca cauti pe internet cateva simptome ai sa aflii ca mori in 2 zile... sunt zeci de simptome care se fac doar pe baza diagnosticului diferentiat. Eu iti propun sa vizitezi un oftalmolog, cel mai grav lucru iti va da ochelari, dar iti iei si tu unii mai fain si ai sa vezi ca vei da bine cu ei, glumesc. Poate ai noroc si iti vor da cateva vitamine. Incearca sa reduci timpul pentrecut in fata calculatorului si va fi bine. Totusi du-te la oftalmolog.