| mafiot1 a întrebat:

Salut.Este adevarat ca daca fac test covid 19 este ca si cum m-am vaccinat? Ce vreau eu sa spun este ca este cam cu intrebari de ce iti baga batul acela pana in gat si pana in creier de iti da sangele din nas. Teoria mea este ca daca nu te vaccinezi si sa mori cum vor astia sa ne depopuleze faci teste si tot mori deoarece cred ca testele contin ceea ce contine si vaccinul ca sa ne mai depopuleze deoarece suntem prea multi.Corect? Va rog frumos sa nu ma luati la misto.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Esti copil si ai minte unuia care joaca GTA V si crede ca ce face acolo ar putea faci si in viata reala.
Nu are nicio legatura testul cu vaccinul.
Testul se ia cu exudat din nas si gat si este un betisor lung la capat cu un fel de vata, nu iti da nici sangele nici nimic.
Daca chiar ai 25 de ani inseamna ca ai ceva probleme serioase de gandire si ai nevoie de un consult de specialitate, nu te jignesc unii chiar au probleme la cap si necesita tratament si monitorizare.
Nici eu nu stiu sa construiesc navete spatiale...

| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?
Ca sa iti explicam pe intelesul varstei tale

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru mafiot1):

Tu vorbesti serios?
Chiar ai 25 de ani si nu esti capabil sa afci diferenta intre un bat de urechi si un ac de seringa?

Batul de urechi, se baga in gat sau nas ca sa faca TEST sau sa curete urechile de clei - deci nu doare, nu musca, nu manaca, nu omoara si nu infecteaza cu nimic.
Vaccinul - este un ser care se pune intr-o seringa foarte mica si care se face in brat. vaccinul contine 2 picaturi de lichid in care este introdus o cantiatte infima de virus ca sa produca o reactie a sistemului tau imunitar, anternanad-o cu acel virus, ca atunci cand te infectezi cu covid, sa nu mori sau sa ajungi in spital in stare grava.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai explicat pentru varsta ei.

| johnnny123 a răspuns (pentru mafiot1):

Tu la 25 de ani nu ai nici macar nivelul de intelegere al unui copil de 10 ani, dar ti se pare ca esti in masura sa emiti "teorii" despre vaccinuri...

Despre mecanica cuantica nu ai nici o teorie?

| GabiDumitrescu a răspuns:

"Ce vreau eu sa spun este ca este cam cu intrebari de ce iti baga batul acela pana in gat si pana in creier de iti da sangele din nas." Tu crezi toate timpeniile pe care le vezi pe net?
Teoria ta e o teorie, iar practica e practica. Teoria e absolut ridicola. Daca cineva ar vrea sa depopuleze planeta, s-ar rezolva frumos si elegant cu cateva fiole de gaz sarin. Ieftin, eficient, fara atita bataie de cap.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Vaccinul și testul nu fac același lucru. Vaccinul previne o eventuală îmbolnăvire gravă iar testul doar verifică dacă ai sau n-ai boala.

| Genevaaa a răspuns:

Nu. nu are cum. Nu mai gandii atat de mult situatia. Poate ca cineva a facut virusul dar doctoriicare au facut vaccinul chiar l au facut sa te protejeze.
Daca voiau sa ne omoare faceau altfel poate, dar asa oricum covidul a afectat orice companie si pe oricine munceste