| Samir2608 a întrebat:

Este normal ca un caine sa urineze des sau necontrolat (in casa, fiind obișnuită afara) dupa o sterilizare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Părerea mea este că nu este normal ca un câine să fie ținut în casă.
Cât despre problema ta, aceasta trebuie cunoscută de un veterinar. Orice animal trebuie îngrijit -nici mai mult și nici mai puțin- la fel ca un copil.

| Cduncfujndf a răspuns:

Asta ar trebui să întrebi veterinarul, dar eu una cred că e normal ca ceva timp să se însumează și să se refacă după sterilizare.

| Diagn a răspuns:

Poate fi din cauza schimbărilor hormonale sau din cauza că e umflat. De obicei trece într-o săptămână, maxim 2. Totuși, daca urinează des și cantități mai mici ar putea fi și o infecție.