| RuSeS a întrebat:

Eu sunt "somnambul" sau ceva de genu, si am avut 2 cazuri cand eram mic si dormeam cu tata, mi-a spus ca intr-o noapte m-am ridicat din pat am luat perna in brate si am inceput sa ma plimb prin camera si mi-a mai spus ca tot intr-o seara m-am trezit si i-am spus : "Plecam?" (de dimineata trebuia sa mergem la pescuit) si m-am trezit dimineata cu hainele in pat peste tot si l-am intrebat ce e cu ele si el mi-a povestit, atunci mi s-a parut amuzant, aveam 10 ani big grin acum am 14 ani si m-am culcat intr-o seara cu un maieu si chiloti pe mine si dimineata m-am trezit fara maieu pe mine, era in pat langa mine, si de aceea am vrut sa va intreb daca e ceva periculos, grav sau ceva normal. big grin Stiu ca pare amuzant dar mi-a povestit bunica ca si tata era asa, adica se trezea noaptea si incepea sa il bata pe fratesu. Si nu prea as vrea sa ma trezesc noaptea si sa fac vreo mare prostie, se poate trata? Va rog seriozitate, nu ma tachinati laughing.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat sa ma ridic din pat, m-am dus si am luat o geanta de voiaj de pe sifonier, m-am dus cu ea la baie, unde am facut pipi, m-am intors inapoi in camera, am pus geanta la loc si m-am pus inapoi in pat. Eu nu stiam nimic, a doua zi mi-a povestit prietena.

| GabiiHaș a răspuns:

Mie mi s-a intamplat ca dormeam in camera mea,constienta in care camera sunt,iar dimineata mi-a povestit tata ca m-a gasit langa el in pat.mi-a zis in dimineata aia ca"Gabi, ce cauti aici?"si eu i-am raspuns ca"dorm..."este ceva normal, o sa-ti treaca.winking

| denisuk12 a răspuns:

laughing Eu cand eram mai mica durmeam cu mama si cu tata si cand vroiam sa ma duc la baie nu gaseam usa si ii gadilam pe la talpi, ii trageam de par laughing

| fataaaa a răspuns:

Nu este ceva foarte grav.Eu ma ridic in fiecare noapte de pe pat si vorbesc in somn, iar dimineata imi spune bunica ce am facut si eu nici nu imi amintesc.E amuzant fiindca o data m-a inregistrat verisorul meu si am vazut ce faceam.Eu nu imi fac griji, numai ca imi este si mi-e frica sa nu fac vreo prostie

| listarlove a răspuns:

Eu cred ca e ceva normal... se poate trage si de la oboseala, sau la un lucru la care te gandesti mult inainte sa dormi... nu stiu
nu le am cu astea, sa stii ca e foarte interesant big grin