| SalutFrate112 a întrebat:

Salut, exista sansa ca la dermatolog sa scap de cosuri? De fiecare data cand ma duc imi trec 60 la suta din ele si imi apar mai multe dupa 1 sapt ...Mai multe decat erau inainte sa folosesc produsul. Cand m-am dus la dermatolog nu aveam asa multe cosuri, dar de cand ma duc am pe toata fata (nu exagerez) numai ca sunt mici dar se vad destul de rau fiind multe! Oare sa continui sa ma duc la dermatolog sau sa o las dracu balta crezand ca imi va trece de la sine sau deloc? ps:am 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dacă pe dermatologu ăla nu-l duce capu să te trimită să-ți faci niște analize interne să vezi de unde-ți vine acneea, spune-i tu să-ți dea trimitere

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Încearcă sa schimbi dermatologul. Corect nu trec toate coșurile, dar un tratament corect le stopează înmulțirea și scade inflamația produsă. Încearcă sa consulți un alt specialist in domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să fi atent și la alimentație, sa tratezi problema și intern nu doar extern cu creme. posibil ca acneea ta sa aibă cauze hormonale și atunci e bine sa vizitezi un endocrinolog

| SalutFrate112 explică (pentru anonim_4396):

Am probleme cu stomacul, deci de la alimentatie nu prea crdhappy Tin regim de 3 anibig grin Mananc doar rar ce nu am voie happy

| Molusca a răspuns:

Bună! Fă-ți, analize mai amănunțite. Într-o, perioadă am avut și eu coșuri, am folosim acnemimum.Du-te la farmacie, cumpără-ti acnemimum, este cel mai bun medicament, pentru acnee.