| Reddfox a întrebat:

Exista vreo metoda prin care sa nu mai obosesc asa de repede? Atunci cand merg cu bicicleta, dupa o perioada, ma inrosesc foarte tare, si transpir. Recunosc sunt un pic cam gras (4-5 kg in plus) dar si prietenii mei sunt la fel de grasi laughing si nu se inrosesc asa de repede.
Am auzit ca e bine sa mananci multe legume si fructe, dar de care?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Pentru ca nu ai antrenament. Daca o sa mergi in fiecare zi cu bicicleta si odata la 3-4 zile maresti distanta pe care sa o parcurgi cu cativa km, in cateva saptamani o sa-i intreci pe prietenii tai.
E bine sa mananci legume si fructe oridecare/de toate...

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin exercitiul fizic pe care-l depui, se ard grasimile, de aceea consider ca se datoreaza oboseala ta, insa, este bine totusi sa consulti si un medic.

| Deliiiia a răspuns:

Bună, așa cum ți s-a spus, trebuie să progresezi în distanța parcursă zilnic pentru ca organismul tău să se obișnuiască. În plus, fii atent la respirație: inspiri în 3 secunde pe nas și expiri în 4 pe gură.

| Cazan_Adita_1998 a răspuns:

Incearca sa tii gura inchisa ca sa nu mai intre aerul rece