| cipicu92 a întrebat:

Fac sala cam de 3 luni si sunt puțin cam slab, un ectomorf extrem. M-am gândit sa iau proteine, dar sincer nu stiu de care ca sunt foarte multe feluri de la foarte multe firme si sincer nu stiu. Am înțeles ca sunt multe care efectiv te ingrasa, eu nu vreau chiar dinalea, vreau ceva cu mai putine kalorii. Din ce am citit, pana acum înclin spre Gigant Mass Pro de la Pronutrition. Dacă știți altceva mai bun va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Problema ta e de miscare si asimilare. Degeaba bagi multe lemne in soba daca nu circula aerul. Eu iti recomand sa continui cu sala, eventual sa treci la un sport de echipa, doar pentru miscare si tonus; si sa continui asta vreo 2 ani fara sa halesti concentrate.

| Cosmin86 a răspuns:

Ca ectomorf ai nevoie de carbohidrati mai mult, decat proteine.

Gigant Mass Pro = bogat in carbohidrati, nu in proteine.

Ce inaltime/greutate ai?

Si cate mese ai pe zi?

| Cosmin86 a răspuns:

Serios? De cand sunt nesanatoase suplimentele avizate medical si FDA?

Copil mic

| Voidwithin a răspuns:

Ia si mananca, pentru tine 6 mese pe zi cu intre mese (fructe, un sandwich).

| cipicu92 explică:

Am 1,70 si 60kg. Cam 5-6 mese pe zi. Nu sunt foarte slab doar ca aceasta problema la piept.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cipicu92):

Nu prea pari ectomorf, in niciun caz ectomorf extrem happy

Ectomorf extrem erai daca aveai 45 de kg la 1.70.

Ia un concentrat proteic si dextroza, e suficient pe langa cele 5-6 mese pe zi, lasa produsele bogate in carbohidrati gen gigant pro mass.

P.S. : cand raspunzi da si tu reply pe mesaj, sa primeasca si utilizatorul notificare ca i-ai raspuns