| pisytau a întrebat:

Salut fetelor! am cosuri pe frunte nu sunt multe dar nu imi place, voi ce imi recomandati? ceva remedii naturale pentru cosuri, am auzit de usturoi este bun? sau de bulion sa il pui pe cos? altceva ce as mai putea sa-mi pun? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Spala bine fata cu apa si pe urma foloseste cremele - daca fata este curata nu ai voie sa ai cosuri numai pe frunte - poate fi si de la fixativ sau ce folosesti pentru par

| AnonimKitty a răspuns (pentru negru30):

Pai, exista cateva remedii naturale. fierbe cam jumatate de craticioara cu apa in care ai pus 2 pliculete de ceai cu musetel si dupa ce amestecul a dat in clocot ia-l de pe foc, si stai deasupra lui, cu un prosop in jurul cratitei si al fetei tale pentru a nu permite aburului sa se piarda. asta se numeste baie de aburi si chair curata fata. Apoi poti folosi masca de argila. Se gasesc pliculete cu argila in magazine. Amesteca un plic cu apa pana iese o pasta si intinde-o pe fata, apoi asteapta pana se usuca si stergeti-o cu un buretel pentru fata. alt remediu este malaiul. Duap baia de aburi ia malai si freacati toata fata. Asta reduce punctele negre care cauzeaza aparitia cosurilor., Mai poti zdrobii si castravete, amestecat cu iaurt si sa-l intinzi pe fata. Este foarte bun. Te pup love struck

| negru30 a răspuns (pentru AnonimKitty):

Multumesc frumos dar nu am avut cosuri pe fata in viata mea si mai sunt si baiat asa ca nu pot sa folosesc castravete - nu stiam ca se numeste baie de aburi - daca imi apare vreun cos fac ce mi-ai spus - merge si la baieti?

| AnonimKitty a răspuns (pentru negru30):

Da, merge la toata lumea.

| ZambetDeT0amna a răspuns:

Buna!
- Si eu am avut cosuri 1000 pe frunte. :-ss Urat! Dar nu exista remedii pentru astea oh go on Spala-te pe frunte, pe fata in fiecare dimineata si seara si-ti va trece. happy Daca ai breton nu ti-l mai tine pe frunte, prindeti-l cu o clama ceva adica fa tot posibilul sa nu ai parul in ochisori. :d Asa iti ies cosurile din cauza parului care iti atarna pe frunte, iar tu transpiri si apar acele bubite. Succes :*