| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, fratele meu a cazut din pat si s-a lovit la tâmplă, are un punct rosu cum ar veni de sange dar nu ii curge. Se poate intampla ceva? El nu se vaita sau ceva de genu. Are 3 ani. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poți vorbi și cu cei de pe salvare, când e vorba de un copil inconștient, ei vin sa l consulte, dacă au timp. Poți încerca. Nu știi cu ce se poate alege de la astfel de accidente.

| Crackman a răspuns:

Copii se lovesc tot timpul iar ei fiind in crestere orice rana se vinca mai repede... deci no problem.

| missfatadelatara a răspuns:

Și eu am pupat cu fruntea un dulap cam tot pe la aceeași vârstă și nu s-a panicat nimeni sa ma ducă la doctor sau mai știu ce.

Dacă nu se plânge de dureri sau vezi ca nu amețește, stai calm că nu-i problemă.

| P4rAd0x a răspuns:

Salut. Presupun ca ar trebui ca parintii tai sa il duca la vreun doctor, sau cel putin sa mearga la farmacie si sa intrebe, daca nu se poate sa sune medicul de familie sau ceva.

| Ozalp a răspuns (pentru P4rAd0x):

Ar fi mai bine sa il duci la un medic ca sa fi sigur!

| P4rAd0x a răspuns (pentru Ozalp):

Da, o sa-l duc. laughing

| Volsvagan70 a răspuns:

Daca face cucui, inmoaie paine in ulei de masline si pune-i acolo.

| Mariaa6745 a răspuns:

Du-te la medic!