| Qwatdwee a întrebat:

Salut, fumez de cam 2 luni ( in total am fumat 50-70 de tigari) si acum cateva zile a inceput sa ma doara gatul, poate fi cancer la gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poate fi, sau poate fi o iritatie.
Ai un caz rar sa ai cancer dupa doar 70 de tigari, unii fumeaza s pachete pe zi de zeci de ani si nu au facut (inca) cancer.
Cred ca asta ar trebui sa iti dea de gandit sa numai fumezi!

| danbnz a răspuns:

Inca nu... poate peste vreo 20 de ani de fumat cel putin un pachet/zi.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred.

| idkkkkkk a răspuns:

Ori ai racit ca si mine(de dimineata ma doare rau gatul, si nu fumez.), ori s-ar putea sa ai organismul mai sensibil ca alti fumatori si chiar sa fi facut cancer, nu stiu ce sa zic. Daca nu ai incredere in TPU, du te la un doctor pana nu se agraveaza(in caz ca e cancer sau ceva...). Sanatate!