| anonim_4396 a întrebat:

Salut grup,

De ce chiar daca ma spal in fiecare zi, miros foarte urat in zona intima (penis)?

Deja nu mai suport.
Miros atat de urat incat se simte peste tot prin preajma mea.

Ce sa fac? (Am 16 ani)

Vreau raspunsuri serioase, deoarece oricui i se poate intampla.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai ciuperci de la transpiratie, lenjerie strampta. poate s-a si suprainfectat.
Foloseste lenjerie (chiloti) lejeri, spala-te bine cu sapun antibacterian, schimba-ti zilnic lenjeria, iar lenjeria folosita trebuie fiarta!
Daca nu se imbunatateste situatia intr-o saptamana, mergi la un medic urolog sau dermatolog!

| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani, trebuia deja sa stii ca, organele genitale se spala zilnic, iar vara, chiar de 2 ori pe zi, cu apa calda si sapun. Chilotul se schimba dupa fiecare spalare!
Daca te-ai mastur bat, automat trebuie sa te speli si sa urinezi, ca sa elimini sperma de pe canalul urinar, care se scurge mai tarziu in chiloti.
Invata sa-ti decalotezi penisul si sa-l speli intens cu apa calda si sapun! Ca, nimeni nu miroase, daca se spala corect!

| aXy99 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate are o problema? O infectie sau ceva de genul acesta? De ce te grabesti sa judeci?

| aXy99 a răspuns:

Nu mai amana nicio zi si du-te la doctor!

| raMLesS a răspuns:

Sterge-te la putulica cu o bucata de hartie igenica dupa ce faci pisu.
Sterge-te pe puță dupa ce te speli.
Daca nu merge, spala-te cu dero laughing

| anamariarot a răspuns:

Fugi la urolog.

Răspuns utilizator avertizat
| DorrySweet51 a răspuns:

Cu siguranta ai o infectie, cel mai bine este sa mergi la medicul de familie fara jena si el te va indrepta apoi unde sa mergi sau iti va face o reteta. Sanatate!