| BuGsstormbunny a întrebat:

Ieri am ridicat ceva greu si apoi l-am lasat jos si acum ma doare in partea abdominala jos-stanga. Va trece oare de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu mai ridica greutati si nu fa miscari bruste, timp de 1-2 saptamani, chiar daca iti trece durerea!
Daca durerea persista sau se accentueaza, mergi la un medic internist sau cheama salvarea!

| LPCTSTR a răspuns:

Sigur.
Daca durerea este insuportabila, considera sa iei o aspirina daca ai varsta necesara, sau ibuprofen, sau paracetamol, etc.

| BuGsstormbunny explică (pentru LPCTSTR):

Ma doare din cand in cand si nu insuportabil.

| MihaiV01 a răspuns:

Sigur
insa poate fi doar febra musculara si eu patesc așa, insa daca nu trece in cel puțin o săptămână încearcă sa vorbesti cu un doctor