| qieiqpalz a întrebat:

Salut..ieri dimineata (pe 28 mai) am mancat foarte mult.4 feli de pizza si 2 sandviciuri si de atunci (pizza a fost cumpara din 2 locuri diferite si cred din vina locului diferit fata de obicei mi-e rau) mi-e rau tot timpul, merg la baie foarte des si nu pentru treaba mica ..ma simt umflat chiar daca am fost de vreo 4 ori la baie (pentru treaba mare) +acum la 3 dimineata ..eu nu am mai mancat aproape nimic ieri doar seara niste spanac si 2 gordone blue dar sincer cam regret ca le-am bagat.
Oricum ce e de facut? Eu clar azi nu voi mai manca nimic in afara de orez si legume. Ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai facut indigestie nu pentru ca ai mancat din 2 locuri, ci pentru ca ai mancat extrem de mult.
De ce ai continuat sa mananci spanac si cordon blue, daca esti in plina stare de rau?
Cel putin pentru 1 saptamana NU ai voie sa mananci nimic altceva decat: supa de zarzavat si paine la toast fiindca ficatul tau este inflamat si are nevoie sa se detoxifice si sa-si revina.
Iar de baut: doar apa plata si ceai de plante.
Iar pe viitor, ia-o usor cu mancare si manaca 1 singura portie nu 4, ca nu-i noral cat mananci pentru nimeni.

| qieiqpalz explică (pentru Violleta2022):

Am mancat spanacu cu cordon blue dupa vreo.8h de cand am bagat prima masa.dar oricum mersi! o sa am grija azi cat mananc si ce mananc ..am decis a bag niste legume si multa apa sa ma pot reface cat mai repede

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce bagi, aia scoți. Asta-i regulă de când lumea.

| Justme79 a răspuns:

Bună îți recomand in cazul in care este ceva trecător și este vorba despre o simpla indigestie sa bei ceai de menta iar daca starea continua și în următoarele zile trebuie să mergi la medicul de familie să îți recomande ceva toate cele bune îți doresc

| DuckDodgers0 a răspuns:

Esti constipat? Mergi la farmacie si ia-ti pastile. Incearca cu Espumisan daca esti doar balonat. Alta data nu mai fi lacom! Sanatate!