| WizzArd3344 a întrebat:

Salut! Ieri eram la fotbal am alergat ceva timp, apoi m-a luat o durere în piept, undeva in stânga jos, persista la efort, am zis sa nu mai joc, astfel nu am mai simțit durerea, am jucat și azi fotbal, am alergat extrem de mult, eram super epuizat, însă nu m-a durut nimic, am avut mai spre seara niște dureri ușoare, de cam 2-3 secunde (stăteam în repaus), pulsul nu îmi este modificat, este scăzut în repaus, dar din câte știu este normal. Ce păreri aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mi se pare ca totul este normal in corpul tau. Toti avem dureri de splina cand obosim, dar asta inseamna ca trebuie sa dormi mai mult, ca odihna de noapte sa repare corpul obosit.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca pe tine te-a luat durerea de splina de la efort.
Cauta imagini de la anatomie sa îți găsești locul exact unde te-a luat durerea și îți vei răspunde singur.

Ai grija la efort, iar dacă te ia des, consulta un medic.

| andreeaeml1200 a răspuns:

Lipsa de calciu, de aceea simti intepaturile alea in piept

| Ceaca_Albert_1998 a răspuns:

Din câte știu e se întâmplă când nu mai depui efort de mult timp și depui prea mult dintr-o data.

| WizzArd3344 explică (pentru Ceaca_Albert_1998):

Eu obișnuiesc sa ies la fotbal ocazional, odată la 2 zile în timpul scolii și zi de zi în weekend / vacante. Stau câte 5 6 ore.

| Ceaca_Albert_1998 a răspuns (pentru WizzArd3344):

Eu asa pățesc și știu și de la un doctor cardiolog pe care l-am întrebat și acesta i-a fost răspunsul

| WizzArd3344 explică (pentru Ceaca_Albert_1998):

Sa fie ceva rău? Bineinteles ca la asta m-am gândit după aceea