| Alverto a întrebat:

Salut, ieri m-a muscat câinele unei cunostințe ușor, la degetul de la mâna dreaptă și a dat și sânge. Nu știu dacă avea rabie, dar nu m-am dus la spital și acum a doua zi mi s-a umflat degetul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergi la urgență și spune ce ai pățit!

| JicaContra a răspuns:

Misca-ti kuru la doctor!
CAT MAI REPEDE
anti-rabicul e in ziua de azi un rahat de injectie facut numai odata

un caine poate sa aiba rabie si inca sa nu fi ajuns la creier (se raspandeste prin sistemul nervos, nu prin sange, asa ca pana ajunge la creier poate sa treaca ani buni), asa ca nu are nici un simptom, dar o raspandeste binemercic!

| Nume6 a răspuns:

Păi dacă s-a umflat de ce ne spui nouă și nu mergi să faci vaccinul, crezi că noi ţi-l facem așa virtual?! Serios, nu înţeleg rostul la unii care veniţi aci să vă plângeţi.