| Cristy001yyt a întrebat:

Salut,ieri m-a muscat o viespe de picior, iar azi dimineata m-am trezit cu piciorul umflat in zona de unde am fost muscat...Stiti daca e ceva grav ca s-a intamplat asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Probabil ai dezvoltat vreo alergie.
Daca inca esti asa, fugi macar la dispensar si vezi ce zice medicul de familie. S-ar putea sa fie ori o banala umflatura, ori o alergie cu ceva riscuri.
Nu risca! Daca nu ti-a trecut, maine du'te la medic.

| Cristy001yyt explică (pentru DanielPH):

Nu sunt alergic...cred ca e doar o simpla umflatura

| DanielPH a răspuns (pentru Cristy001yyt):

Cam ciudata, totusi. Mie mi se inroseste zona, se umfla un cm-2, doar pentru o scurta perioada si dupa-i ca o ciupitura de tantar, imi provoaca mancarimi daca ma scarpin. Ti-a mai trecut?
Ti-am zis, daca nu-ti trece curand, fugi la medic!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Viespea nu musca ea inteapa, pe viitor nu le enerva ca nu ataca fara viitor