| Stef29 a întrebat:

Ieri m-am lovit la mana stanga in zona cotului, s-a umflat destul de tare si ma durea. Astazi am fost la medic, am facut radiograqfie si mi-a zis ca e doar putin ciupit osul. Mi-a pus mana in ghips si inca persista acea durere in zona cotului dar nu la fel de tare ca ieri. Este normal sa te doara oata ce ai mana in ghips?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AxlRose a răspuns:

Da,si eu am avut mana rupta recent si stiu ca n-am domit o noapte intreaga din cauza durerii. Totusi, in cazul meu, luam algocalmin prin vene(injectie) si de aceea probabil a cedat durerea

6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Da, durerea este fireasca in astfel de situatii. Poti lua un antialgic. http://www.i-medic.ro/primul-ajutor

| AxlRose a răspuns:

Prima zi cu ghipsul de va durea putin. Ia un algocalmin, la mine a trecut durerea

| Stef29 explică (pentru AxlRose):

Eu am luat Nospa.

| AxlRose a răspuns (pentru Stef29):

Ala e pentru dureri abdominalelaughing totusi daca a cedat e bine

| Stef29 explică (pentru AxlRose):

A mai cedat unpic, dar e aceeasi durere sacaitoare. E normal sa fie asa in prima zi?

| AxlRose a răspuns (pentru Stef29):

Da,si eu am avut mana rupta recent si stiu ca n-am domit o noapte intreaga din cauza durerii. Totusi, in cazul meu, luam algocalmin prin vene(injectie) si de aceea probabil a cedat durerea

| GamerRobossAndrei a răspuns:

I just got a free Minecraft code from http://freeminecraft.cc