| MirceaBade31 a întrebat:

Salut, ieri mi-a venit rau si am vomitat intr-un wc public si mi-a sarit apa din acel wc pe fata, acum mi s-a inrosit fata in acel loc si ma ustura si mi se jupoaie pielea, ce fac? Nu m-am bronzat ca sunt rosu doar acolo unde m-am stropit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De ieri pana astazi nu te-ai spalat pe fata?
Acum te ustura... rusinea...
Spala-te bine pe fata cu spirt sanitar, de 2-3 ori pe zi, pana trece rosirea. Daca in 3-4 zile nu trece sau daca se agraveaza, atunci mergi la un medic dermatolog, pentru consult!

| darrio2007 a răspuns:

Dar cum ai vomitat? Ca un furtun de incendiu?
Cred ca de la viermele ăla.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cît de idiot poti fi sa pui asemene intrebari scîrboase?

| aditimus a răspuns:

Viziteaza un medic cat mai repede.

| sierra1 a răspuns:

Ehe, cine știe ce infecții ți-ai tras? poate un dermatolog, vizitează-l!

| cfrtobias a răspuns:

Cred ca ai coronavirus e alt semn de infectare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cati microbi erau in wc-ul ala, nici nu ma mir ca acum ai probleme cu pielea. Trebuie sa mergi urgent la un medic dermatolog, si pana atunci sa te mai speli de 100 de ori pe fata.

| Michaeel a răspuns:

Doar in apa din wc nu este acid sulfuric, dar oricum e plina de bacteri. Poate te-ai infectat sau ceva, mergi la doctor.E grav rau din moment ce zici ca ti se jupoaie pielea si te ustura.

| Nume6 a răspuns:

Să mergi naiba la un dermatolog sau la urgente. Frate, eu nu stiu ce asteptati voi cu intrebari atat de serioase pe aici, sa va dam noi tratament. Mergi la doctor!

| Evaluator a răspuns:

Esti troll?