| NoName321028 a întrebat:

Salut! Ii pot pune copilului meu de 12 ani aparat dentar mobil? Are doar cei 2 dinti din fata (sus),, strâmbi ".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Numai și numai ordontul poate spune cu exactitate un răspuns, un consult costă maxim 100 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur.

| NoName321028 explică (pentru anonim_4396):

Pana la ce varsta se poate pune aparat dentar mobil? Si se poate pune si daca copilul are un dinte strâmb cu nervul scos si plombat pe aproximativ 60 % din partea care se vede?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoName321028):

Cel mai bine mergeți la medicul ortodont pentru a pune aceste întrebări. Aparate dentare au și adulții, tipul depinde de nevoile fiecăruia.