| Andrei7447 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva modalitati prin care pot scapa de gusa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Formarea excesiv-reliefata a gusei se datoreaza functionarii nesatisfacatoare a glandelor tiroidale. De obicei, are ca rezultat marirea excesiva de greutate corporala, urmata si de dereglarea glicemiei.

Mergi la consult la un centru specializat de endocrinologie, ei iti vor indica tratamentul pe care sa-l urmezi.

| simulare a răspuns:

Trebuie sa scapi de grasime. apucate de sala si dieta

| Artemis005 a răspuns:

Trebuie ca în fiecare dimineață și seara sa te lovești peste gât cu mâna.Repeta acest exercițiu timp de o luna pe urma ia o pauză de 1 săptămână și tot așa.