| Dem0N a întrebat:

Salut, imi puteti recomanda cateva exercitii pentru a putea scapa de tesutul adipos din zona pieptului (barbati)? Tot fac flotari si lucrez la un aparat care antreneaza mai multe grupe de muschi simultan dar nu prea reusesc sa indepartez acel strat de grasime. Intaresc partea de sus, dar partea de jos (zona sfarcurilor) e putin lasata si nu vrea deloc sa se intareasca... Sa nu mai spun ca estetic se vede ca dracu iar medical am inteles ca exista un risc mai mare de cancer la sani... Dintotdeauna am fost putin mai plinut dar de o vreme buna mi-am schimbat alimentatia, am inceput sa fac miscare si o tot tin cu exercitiile fizice. Vreau doar sa se diminueze acel strat, fiindca sunt fortat sa iau haine si cu 2 marimi mai mari pentru a l face cat mai putin vizibil. Mentionez ca am 18 ani, 1.84, 90kg, nu sufar de ginecomastie. Mi s-au mai recomandat acum ceva timp niste pastile dar le-am uitat numele si nici nu as vrea sa ma bazez pe medicatie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| HadesSs a răspuns:

Salut, nu exista slabire locala, daca vrei sa slabesti/definesti la piept trebuie sa slabesti peste tot, adica sa ai o alimentatie bine pusa la punct si sa iti lucrezi toate grupele musculare.