| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Salut.
Imi puteti spune 2 medii unde poate sa traiasca virusul de la SIDA?
Si cum se numesc persoanele care au virusul in ei si li se desvolta foarte repede si persoanele care au virusul in ei dar nu sunt bolnavi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Virusul hiv traieste doar in organismul uman, in aer liber moare imediat. Se numesc zeropozitivi cei care sant contaminati cu hiv si cei care il au dar nu desvolta progresul virusului au aceeasi denumire numai ca au noroc, ca nu risca sa se imbolnaveasca mai tare fiindca virusul nu se poate inmulti datorita sistemului de aparare imbunatatit pe care il are in organism. Acum e riscant sa faci sex chiar daca e cu prezervativ se poate rupe si daca aia nu stie ca e contaminata te face si pe tine bolnav. Cand ai gagica o pui sa isi faca testul de BTS si tu la fel apoi faceti sex