| anonim_4396 a întrebat:

Salut,imi puteti spune si mie o dieta prin care sa slabesc cam 10kg pe saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Dai niste raspunsuri foarte amuzante laughing)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Oricum, NU poţi slăbi "10 kg pe saptamana" şi nici NU este sănătos!

Toate cele bune.

| NemNUZ a răspuns:

Alt inteligent laughing), atatea kg poti slabi doar prin chirurgie, cel mai bine e sa slabesti 1 kg pe saptamana, nu iti obisnuii metabolismul cu calorii putine deoarece dupa ce termini dieta vei pune la loc doar daca,, privesti mancarea,, happy

| cosmo123 a răspuns:

Ooohoho. Nu prea cred ca poti face asta. Mai bine du-te la un nutritionist decat aici. Sunt multe diete care iti pot dauna in loc sa iti faca bine. Mai bine consulta medicul si nutritionistul.(ei sunt apti pentru a-ti indica o dieta corespunzatoare greutatii tale si corpului tau)

| bistarcro a răspuns:

AM gresit eu am vrut sa zic 10 kg pe lunatongue

| Gxx a răspuns:

Nu e bine sa slabesti atit de mult si nici macar nu e posibil happy daca ai rabdare slabesti cu timpul