| XLR8BAZAA a întrebat:

Salut, îmi spune cineva dacă uleiul de in trebuie păstrat in frigider? Sau pot să il pastrez la temperatura camerei?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un produs care se oxidează ușor. După aceea își pierde calitățile. La temperatura camerei dar nu o lună și nici la 30 de grade, temperatură de vară. Preferabil în frigider.

| XLR8BAZAA explică (pentru sadrian46):

Spre exemplu daca il tin in frigider, trebuie sa il tin intr-o punga, cutie? asa scria undeva pe net, nu stiu daca e adevarathappy

| sadrian46 a răspuns (pentru XLR8BAZAA):

Nu e cazul.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Loc cu răcoare și intunecos

| MValentin a răspuns:

Eu il păstrez de cand ma stiu in dulap langa condimente, nu trebuie tinut neaparat la rece nu se strica.