| Rrrbbb a întrebat:

Salut,imi tremura mainile de cateva luni si nu stiu de ce.
Tin sa mentionez ca fumez si beau energizante din cand in cand.
Prietenii mei au acelasi viciu dar ei nu au aceasta problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este o cauza neuro si da este de la acele energizante...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și dacă bei prea multă cafea pot să îți tremure mâinile. Deci energizantele. Dacă chiar nu ai nevoie de ele, că doar nu debarci pe Lună sau pe Marte, renunți la ele.

| LupusDei1993 a răspuns:

Ti-ai raspuns singur la intrebare.
Si daca prietenii tai sunt prosti bata, trebuie sa fii la fel?

| MPersephone a răspuns:

Fumezi.
Bei energizante.
Tu singur ti-ai raspuns la intrebare.

| Kevinn2000 a răspuns:

Cel mai probabil nu ai rațiunea puternică în aceste momente.
Sau poate este legat de sănătatea fizică, nu știu ce să zic...

| AndaAlexandra a răspuns:

Nu știu ce cauzează tremuratul tau. Ma gândesc că poate fi de la prea mult energizant. Energizantul în cantități mari provoacă iritabilitate și stări de agitație. Ce știu e că nu toți reacționăm la fel și nu ne putem lua dupa reacțiile altcuiva. Fiecare organism funcționează diferit.