| Nedelcu_Carlos_1990 a întrebat:

Imi tremura, zvacnesc, pulseaza unele vene si ma enerveaza foarte rau mi se intampla de vreo 5 zile mai imi zvacnea si inainte la cap si tampla si mai rar in corp dar acum imi zvacneste peste tot.Din ce cauza este? sunt putin speriat din cauza asta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Trebuie sa consulti medicul de familie si el te va trimite la un medic specialist.
NU trebuie sa iei pastile dupa ureche.
Poate ai probleme cu inima si nu stiai, ai pulsul mare...Sunt multe variante.Dar se poate termina tragic.
La medic

| teodora200004 a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Exact asa am patit si eu, am fost la medic, m-a trimis la spital, acolo m-a inetrnat, mi-a facut electrocardiograma, dar a spus ca nu am nimic la inima happy Si mie mi se zvacnesc asa venele, dar a spus doctorul ca e normal la pubertate sa ai pulsul mai mare happy Adica acum nu stiu ce varsta are, dar eu stiu sigur de ce am pulsul asa, am 13 ani happy Si cu inima au spus si cardiologii ca stau bine, nu am nimic, eu crezusem ca am probleme cu inima deoarece ma intepa in piept si imi amortea mana stanga sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu cauza, dar presupun ca e din cauza oboselei. SI mie mi s-a intamplat, cel mai bine ar fi sa consulti un specialist :*

| VladGH a răspuns:

Ai facut o descriere de parca este facut din metal rolling on the floor, partea serioiasa : poate sa fie ca ai tras o raceala pe undeva.

| DjZen a răspuns:

Nervozitatea sau cand oboseala persista in corp. Un sfat asa: somn odihnitor fara zgomote

| Chuchk a răspuns:

Te rog, spre binele tau consultati medicul de familie. Atentie!
Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| teodora200004 a răspuns:

Si mie mi se intampla asa! Inainte pe la tample, acum in talpa si in palma! sad Eu am luat DISTONOCALM, eu zic sa iei si tu, dar nu prea mult, unul searawinking Eu luam si pentru ca faceam atacuri de panica crying Dar abia dupa ce mi-au zis mai multi doctori ca am lipsa de Calciu si ca nu am altceva, nu am mai luat distonocalm, dar mi-a fost cam greu sa ma calmez singura; dar ai grija daca iei; creaza dependenta! E ca un drog laughing Sa nu te sperii i-am zis mamei si a zis ca e de la oboseala, de la lipsa de Calciu sau uneori mai pulseaza ele asa mai repede, mai ales la pubertatewinking Eu am 13 ani si la varsta asta asa se intampla, si pulsul este foarte rapid rolling on the floor... Incearca sa te calmezi singur, nu e nimic grav, si eu aceeasi problema; ma mai si inteapa cand pulseaza asa si chiar e dureros uneori sad