| numesiprenume0 a întrebat:

In ce functii s-ar putea incadra o persoana care sufera de Tiroida si Hidrocefalie? De exemplu, daca este o functie care necesita pozitie ortostatica, acea persoana este respinsa pentru post, gradul dificultatii acelui post fiind mediu... Deci, ce functii si in ce domenii ar putea lucra? Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Discuta cu un medic specialist în medicina muncii! El te poate consolida. Hidrocefalia poate fi o urgență medicală și tiroida se poate reechilibra de la sine, cu tratament sau cu adoptarea unui nou stil de viață.