| Xmen22 a întrebat:

Salut, in ultima vreme mă simț obosit mereu, n-am energie, care o fi cauza, lipsa de odihna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mrgi la medic sa faci analize, pot fi multe incepind de la stress si pana la probleme cu ficatul.

| Invictusman a răspuns:

Dacă ai probleme cu somnul da, astea sunt urmările lipsei nopților nedormite.
Poate fi și început de depresie, dacă ești și trist fără nici un motiv și ai gânduri necurate înseamnă că ai depresie.
Problemele cu somnul ( insomnia) are o legătură strânsă cu depresia, depresia este cauza și anxietatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi depresie si ca nu mananci

| ABCD122 a răspuns:

Probabil un deficit (de calciu/magneziu, etc), lipsa somnului sau chiar și lipsa unei activități. Ar trebui sa mergi la medic să faci niște analize.

| nuamabsolutnicioidee a răspuns:

Poate fi lipsa de odihnă, cum ai spus și tu. Te poți culca mai devreme sau să dormi ziua câteva ore, ori
îți poți face o cafea (dacă ești trecut de 16 ani) sau un ceai de mentă sau de altceva.

| Xmen22 explică (pentru nuamabsolutnicioidee):

Și auzul slab are vreo legătură cu oboseala?