| Ionutzstelistu62 a întrebat:

Salut, in urma cu 1 luna am fost la strand si cand am intrat in apa rece mi-s-a pus un carcel la piciorul stang iar problema este ca acum de fiecare data cand indoi sau alerg ma doare genunchiul, merg pe bicicleta aproape zilnic dar vad ca nu s-a reparat de la sine iar doctora de familie mi-a spus sa iau calciu 10/30 zile.
Credeti ca ar trebui sa merg la un spital ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Calciul e bun,dar nu stiu daca poate fi eficient in cazul asta. Din ce stiu eu,o durere de genul asta apare atunci cand ai "apa la genunchi", cum se spune. Dar asta apare in general in urma unei lovituri.
E posibil sa fie vorba de reumatism, mai ales daca ai zis ca intrai in apa rece in bazin. Incerca pentru inceput cu o crema, sau un gel, intreaba la farmacie ca sunt foarte multe de genul asta.
Daca vezi ca nici cu aceste creme nu se amelioreaza, nu ezita sa mergi la medic.
Sanatate!

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Lipsa calciului isi spune cuvanmtul..nu ezita si trateaza problema cu seriozitate.
Vizita la medic ar fi foarte benefica, mai ales ca poti cere un set de analize sa vezi care sunt problemele cu adevarat..am trecut si eu prin asa ceva si stiu ca sunt al naibii de groaznice.
O zi frumoasa sa aihappy