| alexandru1014 a întrebat:

In urma cu 3-4 ani am avut palpitatii..am făcut(EKG, EKG 24 de ore, Test de efort și multe alte analize) nu mi-a ieșit nimic la inima dar de atunci in unele zile simt cum inima bate neregulat, niște bătăi mai puternice si simt ca și cum as rămâne fără aer și trebuie sa tușesc.
Ce ar putea fi, sunt foarte speriat și panicat? Imi este frica sa mai fac și sport pentru ca simt astea.
Dacă cineva a mai trecut prin așa ceva sau ma poate ajuta cu un sfat!
Mulțumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sufocarea o ai si noaptea? Si ziua? Palpitatile le ai si ziua si noaptea? Iei vreun medicament de tensiune? Cum stai cu tensiunea secundara?

| alexandru1014 explică (pentru RAY):

Salut, cu tensiunea stau super bine..noaptea nu am nimic..doar ca atunci când deschid ochii deja încep sa fiu puțin speriat ai parca aștept sa se întâmple bătăi.

| RAY a răspuns (pentru alexandru1014):

Probabil atac de panica

| SiA31 a răspuns:

Posibil să faci atacuri de panică. La mine așa se manifestă.
La fel de bine, ar putea fi și o problemă la plămâni. Cel mai bine ar fi să vezi un medic