| Iambadboy a întrebat:

În urma cu aproximativ un an, m-am tăiat la mână dreaptă, drept urmare si la tendoanele degetului mic și inelar. Bun. Am fost la spital, medicul respectiv m-a cusut. Insă nu m-a operat la tendoane. Si de atunci, eu nu mai pot îndoi degetele normal, adică se îndoaie, dar gen ca si cum ar fi drept. În fine. Asta datorita tendonului rupt. SE MAI POATE OPERA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Tu esti tanar, nu va dura mult. Eu am vazut la o persoana matura, recuperarea cam 2-3 saptamani. Depinde si de cat de complicat este.

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Da, se mai poate.

| Iambadboy explică (pentru Iote):

Si cam cât ar dura procesul de recuperare?

| Iote a răspuns (pentru Iambadboy):

Tu esti tanar, nu va dura mult. Eu am vazut la o persoana matura, recuperarea cam 2-3 saptamani. Depinde si de cat de complicat este.