| Omi777 a întrebat:

In urma cu doua zile am facut impins cu priza ingusta pentru triceps la sala si a inceput sa ma doara articulatia cotului. Acum orice exercitiu fac care implica si articulatia cotului ma doare. Cred ca am pus presiune prea mare pe cot. Cand execut ma doare din cot pana in umar deci e ceva nerv deranjat cred. Ce parere aveti? M am dat cu crema. am pus ceva gheata. Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

Nu cred ca e din cauza greutatii, probabil aveai ceva la cot diainte.

Daca nu e umflat, degeaba pui gheata, crema continua sa o aplici si nu prea mai pune presiune pe cot un timp.