| anonim_4396 a întrebat:

Salut

In urma cu o luna si 2 saptamani am fumat pentru prima data nestiind cum sa trag in piept am tras in gat vreo 15 tigari si de atunci am o voce ragusita usoara in gat, cand tusesc tusesc sec dar nu o fac des, am niste bubite pe amigdale (acestea nu sunt umflate) cu niste vase de sange mici, bube in gat (faringe) care duce spre laringe, nu am durere in gat, ma ustura cand inghit si inghit cam greu, am fost pana la medicul de familie, acesta mi-a dat sa urmez un tratament, l-am urmat pentru 2 saptamani si nu s-a intamplat nimic. de 2 zile mi-a curs sange din nas., am niste firisoare albe pe amigdale, inghit o substanta cu gust nasol, si vreau sa stiu daca nu e ceva mai grav de atat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ioan452 a răspuns:

Buna se zice ca daca nu tragi tigarile in piept si le tragi cum ai spus tu faci cancer la gat mai bine du-te la un specialist

| ioan452 a răspuns:

Buna se zice ca daca tigarile nu le tragi in piept ci cum ai spus tu faci cancer la gat mergi la un specialist