| CiocanMare a întrebat:

Salut,

In urma cu vreo 2 ore am fost la dentist si am primit anestezie locala in gingie. Inca am gura amortita si as vrea sa stiu daca pot consuma alcool, temperatura find de 32 de grade in moementul de fata. si am niste beri reci in frigider ????.

Multumesc,
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

Setea mare? laughing).Nu are ce sa se intample daca bei bere!

| Sonia822 a răspuns:

Daca nu rezisti, bea un paharel mic laughing Dar va fi vindecarea anevoioasa, ideea e sa bei apa, ca sa elimini anestezia, nu sa o ajuti sa urce la creier cu alcool, `dup-aia` te miri de ce ai alzheimer