| minid91 a întrebat:

Salut,
In urma mai multor vizite la medic si orl, din cauza tusei, nasului infundat, dureri de cap, muci in gat, presiune la nivelul narilor, am facut in sfatsit un esudat nazal si am descoperit ca am stafilococ auriu la nivelul nasilui. Nu si in gat.
Sunt curios, pentru ca acum am aflat, ce este de facut. Lasand la o parte vizita la medic pe care o voi face saptamana viitoare, acum fiind weekend.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, care-i intrebarea ta?

| minid91 explică (pentru Violleta2022):

Este grav cu acest stafilococ? Trece repede?