| Sava_Alex_1999 a întrebat:

Intampin si eu o problema.
Cam acum 2-3 ani, am avut varsat de vant. Bun, si dupa ce mi-a trecut, mi-a aparut o umflatura dupa urechea dreapta, si nici acum nu mi-a trecut.
Bun, iar acum cateva zile, mi-a mai aparut una dar mai mica, tot dupa urechea dreapta. Mentinez ca eu umblu fara caciula in cap si unele persoane mi-au zis ca e de la raceala sau ceva.
Stie cineva de ce am si cum pot sa fac sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Si de 2-3 ani de cand ai umflatura dypa ureche, nu ti-ai gasit timp sa ajungi la medic, sa faci investigatii?
O raceala nu-ti umfla urechile si nici nu creeaza chisturi ori tumori.
Mergi la medic de urgenta ca nu-i de joaca cu asta.
Si inca ceva, cumpara-ti o caciula ca nu-i atata de scumpa, sa nu-ti pai permite. Iarna este bine sa-ti tii capul acoperit.