| CupcakkeCaffe a întrebat:

La 1.62 ce greutate ar trebuie sa am? Multumesc!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kassie a răspuns:

Uite cum se calculeaza la fete:pe mine asa m-a invatat doctorul. Din inaltime, nu iei in considerare 1 metru. ramane 62 de cm. Scadem 10 si ramanem 52. Daca ai peste 52 de kilograme, adica 60 sau mai mult, esti plinuta. Daca ai 52 sau mai putin, fi sigura ca esti SLABA. Sper ca te-am ajutat

19 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Cam 90.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cea in care sa te simti bine in corpul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Stiu o metodawinking Suna la 112 si cheama Servicul de Urgenta sa iti spuna ei. ca ei sigur stiu la fel ca si noi. Dut ein Piata la Tanti Lelita ca are cantar, ii dai 50 de bani si iti zice si ce ai mancat aseara, chiar si cine o sa castige la Eurovisionwinking Bafta

| CupcakkeCaffe explică (pentru anonim_4396):

Am si eu cantar nu-ti face griji dar vroiam sa stiu decat care este greutatea normala. Oricum mersi ce raspuns!

| papusica987 a răspuns:

52 cu 10 mai putin decat inaltime asa e normal.:*

| MaStErShOt a răspuns:

Fata/baiat? varsta?

| CupcakkeCaffe explică (pentru MaStErShOt):

Sunt fata si am 13 ani

| MaStErShOt a răspuns (pentru CupcakkeCaffe):

In jur de 50 kg

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru CupcakkeCaffe):

Cam 52kg sau maxim 55kg happy Dar depinde acum, poti sa ai kilogramele alea si sa pari foarte slaba => ai oase grele, dau la kilogramele alea, ai putea arata putin plinuta big grin Dar acum cate kilograme ai?

| CupcakkeCaffe explică (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Poi acum am 42 de kilograme

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru CupcakkeCaffe):

Esti destul de ok, doar ca mai ingrasa-te sincer. Sau daca vrei poti sa iti pastrezi talia de Papusa Barbie.

| alexandra2859 a răspuns (pentru MaStErShOt):

50 de kg sunt putine la 13 ani si 1.62.

| NOname a răspuns (pentru CupcakkeCaffe):

42 de kilograme? Ești cam prea slăbuță pentru înălțimea ta. Dar dacă nu ai amețeli și în general, din punct de vedere fizic, te simți bine și ești mulțumită de felul în care arăți, e ok.

| Tops a răspuns:

55-65

| CupcakkeCaffe explică:

Trebui*

| yubaretzul a răspuns:

Eu am 13 si am 50 imi spune toata lumea si prietenii ca sunt bine.

| nyls2002ro a răspuns:

57 kg ar fi ok. Arunca o privire aici http://www.tensiometre24.com/page/greutatea-ideala

| emperatriz981 a răspuns:

Pai cam 52-58 kg.