| canazar94 a întrebat:

Salut, la ce doctor trebuie sa ma duc si ce trebuie sa fac dacă am astea :mâini amorțite,sunt obosit tot timpul, am stare de anxietate, îmi sta corpul încordat. Urinez frecvent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si iti va face primele investigatii medicale, sa vada care organ este bolnav si ce analize nu ies normale.
Eu cred ca ai avea nevoie de un psihiatru, pentru ca problema ta este cauzata de stres masiv, anxietate si oboseala peste masura, de aceea amortesc mainile si ai corpul incordat.
Probabil ca uneori ai tremuraturi ale corpului, asa-i?
Dar cu somnul, cum stai?
Cat de devreme te culci si cate ore de noapte, dormi?

| canazar94 explică (pentru Violleta2022):

De dormit dorm în jur de 7-8ore dar ma trezesc tot obosit

| canazar94 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos pentru raspuns!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medicul de familie.
Dacă ești într-un oraș unde practică un chiropractician, poți merge și la el.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La un medic general.

| dinaprilie a răspuns:

Peste medicul de familie este internistul.

| NunuNini a răspuns:

Mergi la medicul de familie, ii spui simptomele (ca aici). Iti va da sa faci niste analize. In functie de rezultate, te va trimite unde trebuie.

Răspuns utilizator avertizat