| office1999 a întrebat:

La o saptamana dupa ce a inceput scoala am observat ca imi cade foarte mult par, ceea ce este foarte ciudat pentru mine care nu am avut niciodata aceasta problema, baiat fiind. Am inceput sa pierd poate peste 70 fire pe zi...Prima data nu am bagat de seama si am zis ca este normal, dar pica prea de tot. Am inceput sa iau Vitamax Q10 dar pica la fel. Nu am putut sa trec pe la dermatolog pentru ca nu am avut timp sa iau trimitere. As vrea sa aflu ce ar putea fi inainte sa ma duc la dermatolog.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca trebuie, nu exista o singura cauza si mai multe sa stii

| GeorgecelMare a răspuns:

Păi depinde de lungime dacă cade păr lung vei fi nevoit să mergi la medic dar dacă e mic să știi pe viitor că e cauzată de schimbarea culorii părului tău.

| office1999 explică (pentru GeorgecelMare):

Lungimea parului e de lungime medie, adica nici prea mare, nici mica, obisnuiam sa-l aranjez cu gel, dar am renuntat sa o mai fac de cand pica, vineri o sa ma duc la dermaolog.

| GeorgecelMare a răspuns (pentru office1999):

Cum am mentionat este din cauza schimbari parului tau spre exemplu din blond in saten asa am patit eu.Multa sanatate.