Întrebare recomandată | aspire7 a întrebat:

Salut, Laptopul cu ecran LCD LED afecteaza ochii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toate te afecteaza daca stai prea mult in fata lor.

| mona a răspuns:

Afecteaza daca stai mult in fata lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu numai, daca incerci sa il mananci va afecta si gura si stomacul.

| aspire7 explică (pentru anonim_4396):

Atat am vrut sa aud...

| MihaelaStyles a răspuns:

Nu cred... te dor ochii?

| Eigei a răspuns:

Selecteazai o luminozitate mai scazuta.

| Wiro a răspuns:

Daca stai mult timp in fata lui : DA.

| ElvySweet a răspuns:

Nu afecteaza asa de mult. Stiu ca persoanele care lucreaza in calculator toata ziua trebuie sa aiba o pauza de 10 minute la fiecare ora pentru a-si odihni ochi.

| aspire7 explică (pentru ElvySweet):

2 ore pe zi e mult?