| FloAlexG a întrebat:

Salut lume am si eu o problema, cu ce sa incep in urma cu 2 ani am trecut prin niste sentimente nasoale, palpitati, dureri in piept oboseala la efort foarte repede, amorteli de mana de picior, am facut analize, ekg, La sânge, geografie la inima si la artere, radiografie la plămâni, totul a iesit bine sănătos tun, în urma cu putin tim cam in ianuarie anul aceste am plecat înafară sa muncesc, prin ianuarie si au inceput sa imi apara iar aceste simptome dar mai ciudate, înțepături in piept si in coasta, dureri de mana de picior, am si probleme cu odihna, si acum 3 luni mi se făcuse rau si am ajuns la spital aici din nou ekg radiografie la plămâni analize la sânge, totul e ok nici o problemă, ce poate fii vreau sa spun ca sunt extrem de stresat ma simt singur pe aici, mi-e dor de acasa de prieteni de tot, mentionez ca am 20 de ani, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este foarte posibil sa fie vorba de stres sau anxietate.

| Porcusorul a răspuns:

E vorba fie de o distonie neurovegetativa (nevroza), fie de anxietate generalizata. Cu siguranta ai fost la multi medici, insa nu la cel care trebuie, la psihiatru.

| FloAlexG explică (pentru Porcusorul):

Am fost la multi adevarat, o sa ajung gând voi ajunge acasa, Imi iau o vacanță sa imi revin cu tot, iti multumesc mult

| spraytag88 a răspuns:

Suferi de boala lu calache