| anonim_4396 a întrebat:

Salut lumebatting eyelashes
Sunt albă ca naiba. Vreau să mă bronzez, însă toți zic acum că nu e sănătos! Chiar e chiar așa de nebenefic cum spun toți? thinking Mi și frică să stau sub soare la câte aud. yawn
Îmi stă bine și albă că am ochii verde spre turcoaz, însă puțin atinsă de soare par mai tânără( lol... am 16, nu sunt bătrână big grin ), mai drăguță, mai în viață laughing.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Stai si tu la soare inainte de 12 si dupa 18 si te vei bronza, sau daca stai in intervalul mentionat foloseste creme de protectie solara.

| PersonajFictiv a răspuns:

Sfatul meu e sa citesti mai multe articole de pe net si sa iti faci o parere sau sa intrebi pe cineva care chiar stie ce vorbeste (nu poti spune ca majoritatea de aici stiu ce vorbesc ), uite un articol pe care l-am gasit si in care scrie ceva riscuri (plus inca unul pe care l-am gasit dupa ce am scris astea dar mi-e prea lene sa sterg si sa scriu din nou ) :
http://sanatate.bzi.ro/solarul-beneficii-si-dezavantaje-21854
http://www.puterea.ro/......93711.html
Eu zic sa nu te bronzezi ca nu e asa bai, dar fiecare face ce vrea cu corpul lui si tot el raspunde.
Hasta la vista, white girl.

| TipuNebun a răspuns:

Du-te fă sub soare că nu mușcă.Da nu sta prea mult că îl superi și atunci te bate.Și vorbesc serios, nu sta foarte mult la soare că nu este bine